tepelne_izolace
rotator1
rotator2

Testování odolnosti dřevostaveb proti požáru

Tepelná izolace a protipožární odolnostNedávno zástupci Profesní komory požární ochrany a Hasičského záchranného sboru ČR provedli experiment testující do jaké míry tepelná izolace ochrání dřevostavbu při vzplanutí ohně. Testování odolnosti dřevostaveb proti požáru se provádělo na dvou objektech. U jedné z nich byla provedena foukaná izolace tepelně izolačním materiálem Climastone, u druhé byla provedena izolace pomocí pevných desek ze skelného vlákna.

Po skončení experimentu výsledky ukázaly, že plameny výrazně více poničily stavbu, u které byla provedena izolace z pevných desek. Na objektu u kterého byla provedena foukaná tepelná izolace Climastone s vysokými protipožárními vlastnostmi, oheň způsobil výrazně menší škody.

Zvláště při zateplení dřevostaveb je důležité promyslet, jaké tepelné izolace zvolit, jelikož zvláště v letních měsících se zvyšuje riziko vzplanutí materiálu. Proto není dobré podceňovat situaci a je důležité vybrat si kvalitní tepelnou izolaci s vysokými ohnivzdornými vlastnostmi.


Komentáře:

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...
Diskuse je zatím prázdná.
Kontaktní os. ing. Oldřich Herálecký
 Telefon  777 675 739
 E-mail  oldrich@heralecky.cz
 Adresa Horní Lhota 167
76323 Zlín
čeština cz slovenčina sk